Hana Horáková (Machová) se stala ambasadorkou turnaje Veolia Energy Streetball v Olomouci

Hanu asi netřeba dlouze představovat. Každému fanouškovi basketbalu se okamžitě vybaví úspěšné tažení českých reprezentantek na domácím světovém šampionátu v roce 2010, kde náš tým získal stříbrné medaile. A z pozice rozehrávačky tým dirigovala Hana Horáková, tehdy ještě Machová.

Hana byla součástí výjimečné generace hráček, která se postarala o největší úspěchy českého ženského basketbalu. S národním týmem získala stříbro na mistrovství světa v roce 2010, zlato a stříbro z mistrovství Evropy (2005 a 2003) a obsadila páté místo na olympijských hrách v Aténách 2004. V dresu brněnských Žabin vyhrála v roce 2006 Evropskou ligu a celkem desetkrát získala český mistrovský titul. Další úspěch přidala s Fenerbahce Istanbul, se kterým v roce 2011 vyhrála tureckou ligu. Jako mimořádná hráčka získala také řadu individuální ocenění: nejlepší hráčka Evropy 2010, nejužitečnější hráčka MS 2010, členka All Stars týmu ME 2005 a MS 2010 a dvakrát byla vyhlášena nejlepší českou basketbalistku roku (2003-04). V loňském roce byla jako druhá zástupkyně českého basketbalu po Jiřím Zídkovi starším uvedena do Síně slávy mezinárodní federace FIBA.

Je nám velkou ctí, že se Hana rozhodla podpořit náš projekt a společně s Evou Horákovou Němcovou a Ondřejem Balvínem se stala ambasadorkou turnajů Veolia Energy Streetball 2022. Setkat se s ní můžete na turnaji v Olomouci, který se uskuteční 16.června v areálu Funparku Šantovka. Těšíme se na Vás.  

Copyright ENERGY STREETBALL 2022