JEDNA Z NÁS JE JEDNA Z VÁS

Na místě ambasadorů Veolia Energy Streetball se v minulých dvou letech objevily hvězdy českého basketbalu - Ondřej Balvín a vynikající hráčky nedávné minulosti Eva Horáková Němcová, Hana Horáková Machová nebo Ivana Večeřová.

Letos jsme se vydali trošku jinou cestou. Chceme vám představit osobnosti, které navzdory tomu, že jsou ještě hodně mladé, tak za sebou již mají řadu úspěchů a před sebou zajímavou budoucnost. Chceme vám ukázat, že nezáleží na tom, jestli jste se narodili v Praze, Ostravě, Olomouci nebo v Hranicích na Moravě.  Že cesta nahoru může začít klidně i na podobných turnajích, jako jsou ty naše. A třeba na škole, jejíž týmy se Veolia Energy Streetballu pravidelně zúčastní. A že záleží jen na vás, jak s nabízenou šancí naložíte a kam až se dostanete.

Proto jsme si jako ambasadorku letošních turnajů v Ostravě a Olomouci vybrali Adélu Smutnou, nejlepší střelkyni klubu SBŠ Ostrava a jednu z nejlepších českých hráček a střelkyň letošního ročníku Ženské basketbalové ligy (ŽBL).

Adéla se narodila v Hranicích na Moravě, kde také začala s basketbalem. Později přestoupila do Ostravy, kde vystudovala Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových (mimochodem na stejnou školu chodil například Honza Veselý, jeden z pěti Čechů v NBA a současná hvězda FC Barcelona) a hrála za klub SBŠ Ostrava. Po maturitě se rozhodla vyzkoušet jiný než evropský basketbal a v roce 2019 se na dva roky přesunula do USA, kde hrála za Northwest College ve Wyomingu vysokoškolskou NJCAA.

Po návratu do Ostravy pravidelně nastupuje v ŽBL a letos si s týmem SBŠ Ostrava zahrála také zápasy Evropské ženské basketbalové ligy (EWBL). Aby toho nebylo málo, po skončení sezóny v ČR se nakrátko přesunula do Itálie, kde si v týmu Empoli zahrála druhou italskou ligu.

Od svých patnácti let byla Adéla součástí českých reprezentačních mládežnických týmů, se kterými se účastnila všech vrcholných akcí. Včetně Mistrovství Evropy v roce 2015, na kterém český tým získal v kategorii U16 zlaté medaile.

Pozvánka do "dospělé" reprezentace na letošní Mistrovství Evropy zatím nedorazila, a tak se v červnu může Adéla věnovat vám jako ambasadorka turnajů Veolia Energy Streetball v Ostravě (20.6.) a Olomouci (22.6.). Budete se s ní moct vyfotit a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá. Navíc jí můžete vyzvat v tradiční soutěži ve střelbě „šestek“ – a porazit jednu z nejlepších českých střelkyň určitě nebude jednoduché. Takže běžte trénovat – do turnajů zbývá ještě relativně dost času.

Protože ještě pořád zbývá v jednotlivých kategoriích pár volných míst, stále máte možnost sestavit si tým a přihlásit se na našich internetových stránkách www.energystreetball.cz. Těšíme se na Vás.

Copyright ENERGY STREETBALL 2023