Veolia Energy Streetball 2022, Ostrava

V úterý 14. června 2022 se v prostorách mezi OC Nová Karolina a Trojhalí Karolina uskutečnil druhý ročník turnaje Veolia Energy Streetball. Turnaje se ve dvou věkových kategoriích zúčastnilo celkem 43 školních týmů chlapců a dívek ve věku od 14 do 19 let z celého ostravského regionu.

Účastníci turnaje měli jedinečnou příležitost setkat se hned se dvěmi výjimečnými osobnostmi českého basketbalu. Ambasadorkou turnaje byla Eva Horáková Němcová, nejlepší česká basketbalistka 90. let. Ve výčtu jejích týmových úspěchů nechybí tituly z Mistrovství Evropy (2005), francouzské a Evropské ligy. Z mnoha individuálních ocenění uveďme, že Eva byla nejlepší hráčkou Evropy za rok 1996, opakovaně členkou all-star týmů a navíc byla první Češkou, draftovanou do profesionální WNBA. K Evě se v Ostravě připojil také náš druhý ambasador - Ondřej Balvín - pivot a jeden z nejlepších českých hráčů současnosti a spolustrůjce úspěchů české reprezentace. Kromě sledování zápasů, fandění a focení se s hráči i týmy, se oba "dostali do hry" jako aktivní účastníci střeleckých soutěží. A to, že nevyhráli, je vlastně dobře.

3.  SG Volgogradská, Ostrava

• Vítězi střelecké soutěže v kategorii základních škol se stali Ema Paverová a Matyáš Pravdík (oba ze ZŠ Provaznická, Ostrava).

3.  Gymnázium Krnov

• Vítězi střelecké soutěže v kategorii středních škol se stali Violeta Šebeková (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida) a Matyáš Hrubý (Biskupské gymnázium Ostrava).